(Приймально-діагностичне відділення)
(Травмпункт)
(Реєстратура)
(Жіноча консультація)

Європейський тиждень імунізації 2024

Інфекційні хвороби небезпечні ускладненнями, які призводять до інвалідності, а деякі - навіть до смерті. Існує низка інфекційних захворювань від яких можливо захиститися за допомогою щеплень.

Вакцинація в усьому світі визнана стратегічним напрямком захисту населення від інфекційних хвороб, адже йдеться про безпеку нації.аааааааааааааааааа

Щорічно, починаючи з 2006 року в Україні проводиться Всесвітній тиждень імунізації. В цьому році він почався 24 квітня і триватиме до 30 квітня. Гасло цьогорічної кампанії «Вакцини зближують нас!» З метою покращення профілактичних заходів щодо вакцинокерованих інфекцій створено національний портал з імунізації.
(Контент Порталу має виключно інформаційно-роз’яснювальну мету. Портал не має конфлікту інтересів та зв’язку з фармацевтичною індустрією і не отримує коштів за будь-яку рекламу).
-- Тут можна ознайомитись з Національним календарем вакцинації та роз’ясненнями до нього, а також з нормативною базою з проведення імунопрофілактики в Україні.
-- Отримати рекомендації з вакцинації відповідно до роду занять.
-- Отримати вичерпну інформацію про вакцинацію дітей, дорослих та осіб літнього віку згідно з національним календарем та поза ним.
-- Особливості організації щеплень ВПО, рекомендації з додаткової вакцинації у випадку візиту чи переїзду до іншої країни.

Через близькість фронту медична інфраструктура нашого міста є дуже вразливою, та незважаючи на це в Слов’янську проводяться всі необхідні щеплення, згідно з Національним календарем вакцинації.

Факти про вакцинокеровані хвороби

Гепатит В  — це небезпечна для життя інфекція печінки. Можливі наслідки гепатиту В – хронічна хвороба печінки та ризик смерті від цирозу печінки та раку печінки.

Туберкульоз може призводити до серйозних наслідків включно з летальними випадками. Шанси такого розвитку подій високі у випадку, коли дитина першого року життя захворіє на туберкульозний менінгіт чи міліарний туберкульоз.

Кашлюк іноді називають “стоденним кашлем”. Найбільш небезпечним це захворювання є для дітей першого року життя: більш ніж половина таких діток потребують госпіталізації, а кожен 100-й захворілий помирає навіть за наявності кваліфікованої медичної допомоги.

Підступність такого інфекційного захворювання, як дифтерія, в тому, що вона може передаватись не лише від хворої людини, а й від носія збудника. В останньому випадку носій не має симптомів, але від нього можливо заразитися. Підступна дифтерія також тим, що її початок може бути дуже схожим на звичайну “застуду”. Навіть при лікуванні близько 1 із 10 пацієнтів з дифтерією гинуть.

Правець має одну суттєву відмінність від інших вакциноконтрольованих інфекцій. Він не передається від людини до людини, але може десь чатувати на кожного. Інфікуватися можна навіть через незначну травму. Чим сильніше забруднено рану, тим коротший інкубаційний період і тим гірший прогноз для пацієнта.аааааааааааааааааа

Невиліковний параліч є одним з найважчих ускладнень поліомієліту. Близько 5% хворих помирають, в основному, від порушення дихання при паралічі дихальної мускулатури. Специфічного лікування поліомієліту не існує.аааааааааааааааааа

Хіб-інфекція – це група захворювань, викликана бактерією Hib (Haemophilus influenzae типу b), також відомою як гемофільна паличка. Найбільш небезпечними ці захворювання є для дітей до 5 років: вони можуть призвести до пожиттєвої інвалідизації і навіть смерті. Серед захворювань, які спричиняє хіб-інфекція, –  менінгіт (інфекція оболонки головного та спинного мозку), пневмонія (запалення легень), епіглотит (набряк надгортанника, що швидко призводить до обструкції дихальних шляхів та суттєво ускладнює дихання).

Підгострий склерозуючий паненцефаліт – це рідкісне, але невиліковне ускладнення кору. Це дегенеративне захворювання центральної нервової системи, що розвивається за 7-10 років після перенесеного кору. Хворий поступово втрачає інтелектуальні та поведінкові навички; розвиваються судоми.

Краснуха входить до групи так званих TORCH інфекцій. Це група інфекційних хвороб, що можуть призвести до викидня, а також до серйозних аномалій розвитку плоду або навіть до його загибелі. Буква R в абревіатурі означає Rubella (краснуха).

До можливих ускладнень епідемічного паротиту відносяться орхіт, орхоепідидиміт (запалення придатків яєчка), що спостерігаються в 1 з 4 чоловіків з епідемічним паротитом та можуть ускладнюватися в подальшому безпліддям.

Календар щеплень для дітей та дорослих

Щепленню для профілактики туберкульозу підлягають усі новонароджені діти, що не мають до цього протипоказань. Вакцинація проводиться на третю – п’яту добу життя дитини (не раніше сорок восьмої години після народження) вакциною для профілактики туберкульозу (далі – БЦЖ). Щеплення БЦЖ щойно народжених дітей з низькою масою тіла проводиться після досягнення дитиною маси тіла 2 000 г. Щеплення для профілактики туберкульозу не проводять в один день з іншими щепленнями. Діти, які не були щеплені в пологовому стаціонарі, підлягають обов’язковій вакцинації в закладах охорони здоров’я. Дітям, яким не виповнилося два місяці, щеплення проти туберкульозу проводяться без попередньої проби Манту. Після двомісячного віку перед виконанням щеплення дитині слід провести пробу Манту. Щеплення проводиться при негативному результаті проби. Діти, щеплені БЦЖ, у яких не сформувався рубчик, проте є достовірне підтвердження проведення щеплення, не підлягають повторній вакцинації

Вакцинації для профілактики гепатиту В підлягають усі новонароджені. Для вакцинації дітей використовується вакцина за схемою: 0 (перша доба) – 2-6 місяців життя дитини.Перша доза вакцини проти гепатиту В вводиться в перші 12 годин життя дитини незалежно від маси тіла. У разі поєднання імунізації зі щепленням проти кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту рекомендуються схеми: 2-4-6-18 місяців життя або 2-4-9 місяців життя.Новонародженим з масою тіла до 2 000 г вакцинація проти гепатиту В проводиться незалежно від статусу матері щодо гепатиту В. У такому разі доза вакцини проти гепатиту В, що введена новонародженій дитині з масою менше ніж 2 000 г, не зараховується як доза первинної імунізації. Після досягнення дитиною хронологічного віку 1 місяць вакцинація має бути проведена серією щонайменше із трьох введень вакцин, що можуть бути поєднані з проведенням вакцинації для профілактики кашлюку, правця, дифтерії за віком. За умов використання моновакцини проти гепатиту B введення другої та третьої доз здійснюється у віці 2 та 6 місяців життя. Якщо мати новонародженого HBsAg «+» (позитивна), вакцинація проти гепатиту В проводиться в перші 12 годин життя дитини незалежно від маси тіла. Разом з вакцинацією, але не пізніше першого тижня життя, в іншу ділянку тіла рекомендовано ввести специфічний імуноглобулін проти гепатиту В. Після досягнення дитиною хронологічного віку 1 місяць вакцинація має бути проведена серією щонайменше із трьох введень вакцин, що можуть бути поєднані з проведенням вакцинації для профілактики кашлюку, правця, дифтерії за віком. За умов використання моновакцини проти гепатиту B введення другої та третьої доз здійснюється у віці 2 та 6 місяців життя. Дитині, яка народилася у матері з невідомим статусом щодо HBsAg, щеплення проводиться обов’язково в перші 12 годин життя з одночасним дослідженням статусу матері за HBsAg. У разі отримання позитивного результату в матері для профілактики гепатиту В дитині вводиться специфічний імуноглобулін проти гепатиту В відповідно до його використання у дитини, народженої від HBsAg «+» (позитивної) матері.

Щеплення для профілактики дифтерії, правця та кашлюка проводяться за віком: у 2 місяці (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення), у 6 місяців (третє щеплення) та у 18 місяців (четверте щеплення). Для вакцинації дітей проти кашлюка можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (далі – АаКДП), так і з цільноклітинним (далі – АКДП) кашлюковим компонентом. Перенесений кашлюк в анамнезі не є протипоказанням до вакцинації проти цієї хвороби. Щеплення проти кашлюка бюджетним коштом проводиться дітям до 6 років 11 місяців 29 днів. Ревакцинацію проти дифтерії та правця бюджетним коштом у 6 років проводять анатоксином дифтерійно-правцевим (далі – АДП), наступну у 16 років – анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену (далі – АДП-М). Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказаннями, які раніше були щеплені, проводять АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.

Вакцинація дітей для профілактики поліомієліту проводиться за віком 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років та 14 років. Інактивована вакцина для профілактики поліомієліту (далі – ІПВ) застосовується для перших двох щеплень, а у разі протипоказань до введення оральної поліомієлітної вакцини (далі – ОПВ) – для всіх наступних щеплень за цим Календарем. Вакцина ОПВ застосовується для третього – шостого щеплень (щеплення за віком – 6 місяців, 18 місяців, 6 років та 14 років) за відсутності протипоказань до ОПВ. Вакцина ІПВ може бути застосована для третього – шостого щеплень як окремо, так і в складі комбінованих вакцин. Дітям, які перебувають у сімейному оточенні, дитячих закладах закритого типу з ВІЛ-інфікованими або з особами, яким протипоказано введення ОПВ, щеплення проводиться виключно ІПВ-вакциною.

Вакцинація дітей для профілактики інфекції, спричиненої паличкою Haemophilus influenzae типу b (далі – Hib-інфекція), може проводитись моновакцинами та комбінованими вакцинами, що містять Hib-компонент. Щеплення для профілактики Hib-інфекції бюджетним коштом проводиться за схемою 2-4-12 місяців. Вакцинація проводиться дітям до 4 років 11 місяців 29 днів. У старшому віці вакцинація проти Hib-інфекції проводиться лише особам з групи ризику

Перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху не є протипоказанням до щеплення вакциною КПК

Автор:  За матеріалами Національного порталу з імунізації та Інформаційно-аналітичного центру медичної статистики м. Слов’янська
практичний психолог
КНП СМР «Міська  клінічна лікарня  міста   Слов’янська»
Дата: 24/04/2024 р.

Heading

"text text text", - наголосив Aaaaaaaa Бббббббббб.

pppppppppppppp ppppppppppppp ppppppppppp ppppppppppp ppppppppp pppp ppppp ppppppp pppppppp ppppp ppppppp ppppp pppppp ppppppp pppppppp ppppppp

Автор:  Ааааа Ббббббббб
должность должность должность
КНП СМР «Міська  клінічна лікарня  міста   Слов’янська»
Дата: 00/00/2023 р.
"Дякую вам за те, що гідно виконували свій професійний та громадянський обов'язок. Чимало лікарів не чекали жодних розпоряджень, почули про трагедію і вже за лічені хвилини приєднались до колег, що були на робочій зміні. До нас їхали медики зі Слов'янська, Дружківки, Соледару, за операційні столи ставали ті, хто вже на пенсії або просто був у Краматорську по справах. Всі мали одну мету: врятувати якомога більше людських життів", - наголосив Олександр Гончаренко.

Про це повідомляється на сторінці Краматорської міської ради у Фейсбук.

Технический блок - главная страница.
-----------Новини
Наша місія
-----------Історична довідка
-----------Послуги
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.